piektdiena, 2012. gada 2. marts

Eļdars

FOTOZIEDOJUMS: Valters Poļakovs


Eļdaram ir 10 gadi. Dzīvo viņš kopā ar mammīti, kura, mums šķiet, dara pilnīgi visu, lai viņas puisēns būtu kā ikviens no bērniem šajā vecumā – staigātu, runātos, spēlētos un varētu iet skolā.

Eļdars piedzima priekšlaicīgi. Dzemdību trauma un priekšlaicīgās dzemdības diemžēl bieži atstāj pēdas un diagnozi Bērnu Cerebrālā Trieka.

Pēc dzemdībām slimnīcā ieteica atteikties no Eļdara, viņš nekad nebūšot vesels, nekad nestaigās, nekad nerunās, tikai gulēs kā „dārzenītis” un skatīsies vienā punktā. Tomēr mamma nepadevās.

Visu šo 10 gadu laikā mamma ir izmēģinājusi liekas pilnīgi visu, kas varētu viņas dēlam palīdzēt dzīvot
pilnvērtīgi. Bet vislielākās izmaiņas Eļdara veselības uzlabojumu un iemaņu attīstībā ir vērojamas pēc tikšanās ar profesoru J. Djukendžijevu. Profesors ir izstrādājis reciprokālas vadības metodi un reciprokālo ortožu sistēmu visam cilvēka ķermenim, tā nosaka kustību ainu soļa ciklā, ņemot vērā cilvēka ķermeņa lielo locītavu kinemātiskas mijiedarbības. Metode ir vērsta uz to, lai „iemācītu” cilmes šūnas atsaukties uz ārējiem signāliem un fiksēt pareizus kustību pamatus. Rehabilitācijas ierīce ir uzstādīta stacionāri dzīvoklī. Uz šīs ierīces Eļdars darbojas speciālajā reciprokālajā kostīmā, kas tiek gatavots katram pacientam individuāli, ņemot vērā viņa svaru, augumu, roku un kāju un visa ķermeņa uzbūvi. Šī rehabilitācijas kompleksa ierīkošanai, kā arī reciprokālo kostīmu iegādei (kurus ir nepieciešams periodiski mainīt, ņemot vērā to, ka bērns aug un visi parametri mainās) Eļdara mamma ir saņēmusi ziedojumu gan no fonda Ziedot.lv, gan Rīgas domes. Reciprokālā kostīma izgatavošana izmaksā aptuveni 2500 LVL.

Mamma uzskata, ka „dārgās” 3 nedēļas ilgās rehabilitācijas Truskavecā vai citos ārvalstu rehabilitācijas centros nepalīdz, viss jādara pašai, jāstrādā vairāk mājās, tad arī būs rezultāts. Mamma saka, ka tas ir viņas darbiņš, pastāvīgi strādāt ar dēlu.

Regulāras rehabilitācijas kursi Vaivaros, fizioterapeita apmeklējumi – to visu dara Eļdars kopā ar mammu. Eļdars arī mācās, lai gan speciālajā skoliņā, bet tomēr – viņš mācās Rīgas 71. vidusskolā Iļģuciemā, kur ir klasītes arī šiem bērniņiem.

Eļdaram ir runas traucējumi, tomēr mēs varam saprast, ko viņš vēlas pateikt. Fotografējamies piektdienas pēcpusdienā, kad Eļdars jau ir pārguris no skolas dienas. Viņš ik pa brīdim mammai atgādina, ka ir piekusis, bet vēl nedaudz var izturēt.

Eļdaram patīk braukt ciemos, patīk viņa divas kaķenītes – Dina un Kitja. Fotosesijas laikā Eļdars demonstrē, kā viņš prot mētāt bumbas un spēlēties ar kaķi.

Tā kā ciemojamies pie Eļdara decembra sākumā, jautājam, ko viņš vēlētos Ziemsvētku dāvaniņā. Viņš pilnā nopietnībā atbild, ka mašīnu, bet īstu (!). Un tad, kad viņam tā būtu, zinātu ko ar to darīt :).

Bet tas, kas tiešām nepieciešams Eļdaram, lai viņš vasarā varētu apvienot treniņus un veikt pilnvērtīgas pastaigas svaigā gaisā, ir speciālais funkcionālais rehabilitācijas velosipēds-trenažieris (http://rehabmedical.ru/stati/trekhkolesnye_velosipedy_rifton_v_terapii/)

Velosipēda cena 3000 LVL
Eļdaram ir palīdzēts daudz un no dažādiem avotiem, taču mums šķiet, ka tieši tādēļ, ka mamma tik nepagurstoši un nesavtīgi dara visu, lai dēlam būtu tas labākais, arī ir rezultāts!

Palīdzēsim arī mēs!

VĒL NEPIECIEŠAMĀ PALĪDZĪBA: LVL 1670,- (no LVL 3000,- ; 04.07.12.*):

*Mēs katru vakaru atjaunosim ziedotāju vārdus un sniegtās palīdzības apjomu
*Mēs noteikti informēsim par precīzu summas izlietojumu ar turpmāku fotostāstu

MILZĪGS PALDIES EĻDARA EŅĢEĻIEM:
Mūsu fotogrāfiem
Anonīms ziedotājs - LVL 20,- (03.02.12.)
Aigars Rozentāls - LVL 5,- (01.03.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (07.03.12.)
Privātskolas "MAXVEL" ladbarības akcijā savāktie līdzekļi - LVL 60,- (09.02.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 15,- (14.03.12.)
Dace Mateusa - LVL 10,- (15.03.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 20,- (19.03.12.)
Jevgēnija Revo - LVL 80,- (21.03.12.)
Ivars Siliņš - LVL 50,- (04.04.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 5,- (10.04.12.)
Jeļena Steļmačonoka - LVL 10,- (11.04.12.)
Andrejs Tumanovs - LVL 20,- (21.04.12.)
Dace Mateusa - LVL 15,- (28.04.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (11.05.12.)
SIA AVANTEX - LVL 1000,- (04.07.12.)

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Komentāra publicēšana

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB