piektdiena, 2012. gada 20. janvāris

Gleznošana RozentāļosVai esi kādreiz izjutis sajūsmu, kad skaties uz gleznu un pats netici, ka esi tās autors? Kad liekas, ka gleznošana ir kaut kas ļoti sarežģīts, ko var apgūt tikai lieli Mākslinieki, bet te – apkārt krāsas, otas, molberti un izrādās, ka Tu pats esi visīstākais Gleznotājs!

Jaunā gada pašā sākumā daži mūsu Jauniešu klubiņa* pārstāvji izmēģināja savus spēkus gleznošanā!
Pateicoties mūsu draugam – Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai, kas laipni atvēlēja mums veselu klasi ar visiem molbertiem, mēs strādājām gandrīz 3 stundas, sekojot datoram, kur tika attēloti un atskaņoti darbošanās norādījumi, kurus sniedza brīnišķīgais meistars no Kijevas – Igors Saharovs. Igors Saharovs, pateicoties savam talantam un dvēseles siltumam, ir palīdzējis ļoti daudziem uzzīmēt savas pirmās gleznas, bet pats galvenais – iemācījis priecāties par radošo procesu un licis noticēt sev (projekts «Открой в себе художника» http://tvorim-vmeste.com/)

Nodarbību vadīja Ilona ar meitu Ļudmilu - divas fantastiskas jaunas sievietes ar plašu sirdi un spēcīgu vēlmi nesavtīgi palīdzēt. Ilona ar vīru jau ir „pieredzējuši” Igora Saharova skolnieki, viņi ar Skype starpniecību ir jau piedalījušies daudzās meistarklasēs. Ņemot vērā to, ka abi, pirms tikās internetā ar I.Saharovu, nekad nav gleznojuši, bet šobrīd viņu gleznas ir izstādes vērtas, viņiem radās nepārvarama vēlēšanās iesaistīt šajā maģiskajā procesā arī citus līdzcilvēkus, kam tas varētu sniegt ne tikai jauku laika pavadīšanu, bet arī iespēju paaugstināt savu pašapziņu, redzot savām rokām radītos mākslas darbus.

Nodarbību mērķis nav iemācīt jauniešiem profesionāli zīmēt, bet drīzāk sniegt tiem vietu un laiku, lai varētu izpausties.

Mēs ļoti vēlamies palīdzēt šiem jauniešiem, sarīkojot radošuma svētkus, sniegt iespēju viņiem satikties, un kaut uz dažām stundām aizmirst par visām grūtībām un kaut nedaudz noticēt sev un saviem spēkiem.

Jaunieši bija ļoti priecīgi un gandarīti par paveikto! Visi zīmēja vienu un to pašu reprodukciju, bet brīnumainā kārtā katrs darbs bija pilnīgi atšķirīgs, katram sanāca kaut kas savs, individuāls. Nodarbības gaitā Ilona ar Ļudmilu konstatēja ļoti interesantu lietu – visi jaunieši zīmēja ar kreiso roku! Pilnīgi nejauši izrādījās, ka visi mūsu „jaunie mākslinieki” ir kreiļi, kas tikai apliecina viņu īpašās radošās spējas! Kas to lai zina, iespējams pēc neilga vai nedaudz ilgāka laika, mēs viņu vārdus un darbus varēsim redzēt pasaules slavenu galeriju skatlogos! :)

Lai arī turpmāk mums būtu iespēja rīkot šādas nodarbības, ir nepieciešamas šādas (vai līdzīgas) lietas:

1. Audekls (vidējas graudainības) 60*70, 50*70 vai 40*50 (40*40)
2. Eļļas krāsas 46 ml (parasti «Мастер-класс» г. Санкт-Петербург)
- Gaiši zila «ФЦ» 500 «Мастер-класс»
- kadmijs dzeltens gaišs 200, «Мастер-класс»
- marmorlaka rozā izturīga 338, «Мастер-класс»
- kadmijs sarkans gaišs 302, «Мастер-класс»
- marss brūns tumšs caurspīdīgs 403, «Мастер-класс»
- titāna baltais 009, «Гамма»
3. Atšķaidītājs gleznošanai ar eļļas krāsām 120 мл («Сонет»)
4. Otas (ieteicams Кolos syntetik MILK)
- plakanā sintētika №№ 1, 2, 4, 6, 12;
- apaļa sintētika ar asu galu №№2, 3.

Šoreiz visus nepieciešamos materiālus gleznošanas nodarbībai mums noziedoja veikals «Marina»! Paldies no sirds!

Ja Tev arī liekas, ka šīs nodarbības spēj uzlabot jauniešu dzīves kvalitāti, Tu vari atbalstīt jauniešus, iegādājoties augstāk norādītās lietas, vai pārskaitot līdzekļus mūsu organizācijas kontā materiālu iegādei un jauniešu ceļa izdevumu segšanai.

Palīdzēsim!

*Jauniešu klubiņā ir apvienojušies jaunieši no organizācijas «Palīdzēsim.lv» aprūpē esošajām ģimenēm

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB