piektdiena, 2012. gada 2. marts

Ģimene Codē

FOTOZIEDOJUMS: Artūrs Romanovskis


Lūgumu palīdzēt šai ģimenei saņēmām no mūsu ilggadējā atbalstītāja - žurnāla „Ļubļu” redakcijas darbiniecēm.
Tā kā labdarības organizācijas „Palīdzēsim.lv” mērķis ir palīdzēt grūtībās nonākušiem bērniem, tad atsaucāmies uz lūgumu un devāmies ceļā uz Codi.

Šis gan bija neierasts brauciens, jo mūsu ierasto pulku papildināja trīs „ēnas”, kuras bija pieteikušās ēnot tieši Palīdzēsim.lv komandu – Anna no Līvānu 1.vsk., Anna no Rīgas 68.vsk. un Sanda no Rīgas 2.ģimnāzijas.
Kopā ar meitenēm pabijām Māras krīzes centrā, tikāmies ar brīvprātīgajiem palīgiem un ziedotājiem no Austrālijas, ciemojāmies 4 bērnu ģimenē Codē kopā ar fotogrāfu Artūru Romanovski, veidojot jaunu fotostāstu.
Stāstījām meitenēm par mūsu ikdienas darbiem, plāniem un iespējām iesaistīties. Prieks un pagodinājums, ka meitenes izvēlējās „ēnot” tieši PALĪDZĒSIM.LV

Bet par ģimeni...
Ģimenē aug 4 bērni – Raimonds (17 gadi), Irina (12 gadi), Aļi (8 gadi) un Aleksandrs (7 gadi). Kad ciemojamies pie ģimenes, mājās bija tikai divi jaunākie puikas. Apjukuši un samulsuši par lielo ciemiņu pulku, tie piesardzīgi izrādīja savas mantas, dzīvokli un priecājās par atvestajiem „ciemakukuļiem”.

Natālija ar saviem 4 bērniem dzīvo Codes pagastā, apmēram 10 km no Codes centra, kas arī ir galvenais kavēklis, kāpēc mamma nevar īsti atrast darbu un bērni netiek uz nodarbībām vai pasākumiem.
Dzīvoklis ir nabadzīgs, taču viss ir tīrs un kārtīgs. Mamma cenšas visiem spēkiem, lai bērni būtu paēduši, apģērbti un izskoloti. Dzīvoklītis, kas ir malkas apkures, pavisam drīz būs viņu, jo būs nomaksāti parādi. Dzīvoklī gan nav labierīcību un ūdens caur vienīgo trubu nāk no tuvākās kaimiņienes dzīvokļa, taču liekas, ka tas mammu nesatrauc tik ļoti kā tas, ka nav iespējas atrast šajā pusē darbu. Pēdējais autobuss, kurš kursē, lai tiktu mājās, atiet 17:20 no vietējā pagasta centra. Visos darba piedāvājumos, kas līdz šim izskatīti, darbs beidzas pēc 18:00, tas nozīmē, ka nav īsti iespējas tikt mājās.

Mamma stāsta, ka labprāt pieņemtu jebkuru darba piedāvājumu, jo šobrīd ģimene ir trūcīga un dzīvo tikai no piešķirtajiem pabalstiem, kas veido „ienākumus” 45 Ls mēnesī uz vienu cilvēku.

Lielākais dēls pa vasaru piepelnās tuvākajā saimniecībā, ģimene audzē dārzeņus savā piemājas dārziņā. Cīnās par izdzīvošanu, kamēr mamma neatradīs darbiņu , un ja arī atradīs, nekas daudz nevarētu mainīties, jo vienai nopelnīt iztiku 5 cilvēkiem ir gandrīz neiespējami. Tētis ģimenē nedzīvo un šobrīd ir apcietinājumā, līdz ar to ģimenei palīdzēt nevar.

Bērni ir jauki, draudzīgi, dzīvespriecīgi, runā latviski, labi mācās. Ar lielāko prieku piedalītos dažādos pulciņos un aktivitātēs, bet atkal transporta problēma. Uz un no skolas viņus atvizina skolas autobuss, taču, ja vēlas ko papildus, tas nav iespējams atkal neesošā transporta dēļ.

Lielākais bērnu sapnis ir vasarā aizbraukt uz jūru un piedalīties kādā vasaras nometnē. Mamma stāsta, ka bērniem viss jaunais ir brīnums un viņi labprāt piedalītos jebkādos pasākumos. Teātris, hokejs, cirks – tas būtu kā liels piedzīvojums!

Bērniem patīk zīmēt, veidot no plastilīna. Guašas, piemēram, mamma nopērk tikai skolas vajadzībām, bet, ai, kā gribas zīmēt arī mājās! Tāpat bērni priecātos par galda spēlēm, puzlēm, lego. Irina par „meiteņu lietām”, kosmētiku, higiēnas lietām.

Lielais puika sporto, raksta dzejoļus par mīlestību, kurus lasa priekšā arī mammai. Aļi sporto un darītu to daudz biežāk, ja būtu iespēja izbraukāt.

Bērniem varam palīdzēt arī ar apģērbu, apaviem.
Izmēri:
Raimonds: apavi – 42. izm., drēbes – 175 cm (M)
Irina: apavi – 36. izm., drēbes – 150 cm
Aļi: apavi – 33.-34. izm., drēbes – 128 cm
Aleksandrs: apavi -33.-34. izm., 128 cm

Ģimenei noderētu malka, pārtika, vitamīni, līdzekļi transportam, lai apmeklētu pasākumus Rīgā.

Bērniem: galda spēles, plastilīns, lego, puzles, krāsojamās lietas.

Palīdzēsim!

MILZĪGS PALDIES ĢIMENES CODĒ EŅĢEĻIEM:
Mūsu fotogrāfiem
Ivars Siliņš - LVL 50,- (04.04.12.)
Irina Ivaščenko - LVL 25,- (28.04.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (11.05.12.)


2012. gada pavasaris. 
Apciemojām ģimeni Lieldienās, ciemakukulī līdzi vedot BALTICOVO noziedotās olas, kārumus bērniem no Ādažu čipsiem un trauku mazgājamos līdzekļus no Henkel Latvia. Kā arī iegādājāmies medikamentus par kopējo summu 13,86 Ls.

1 komentārs:

  1. SPASIBO ZA VSO.MI UEHALI ZIT V ANGLIJU.U NAS VSO HOROSO.NATALIJA

    AtbildētDzēst

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB