sestdiena, 2012. gada 16. jūnijs

Arsēnijs

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs

Šobrīd sešgadīgais Arsēnijs atrodas Vācijā, Berlīnē, kur kopā ar māmiņu gaida kaulu smadzeņu transplantācijas operāciju. Bet sākās viss pavisam negaidīti, gan mammai, gan vecākajam brālim Aleksandram, kas ir tikai vienu gadu vecāks par Arsēniju.
Pēc it kā pavisam parastas saaukstēšanās Arsēnijam parādījās sāpes mugurā un kreisajā rociņā. Vietējais ārsts ieteicis smērēt „Fastumgelu” un padzert temperatūru regulējošus medikamentus. Kad mamma sapratusi, ka nebūs labi, devušies uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, un jau no 2010.gada 8.oktobra Arsēnijs ārstējas onkoloģijas nodaļā. Mamma stāsta, cik smagi ir bijis noskatīties uz savu dēliņu, kurš pirms neilga brīža vēl lecis, skrējis un dauzījies kā jau visi puikas, bet tagad gulējis reanimācijā, pieslēgts pie neskaitāmiem vadiem un terapijas kursiem. Arsēnijs pārcietis 6 smagus ķīmijas terapijas kursus. Kad jau licies, ka slimība uzveikta, analīzes parādījušas citu ainu – atkal recidīvs.
Par laimi, diezgan ātri atrasts donors un kārtoti dokumenti, lai dotos uz Vāciju veikt kaulu smadzeņu transplantāciju. Mamma saka, ka Arsēnijs esot „vezunčiks”, ka pagaidām viss noritot labi, un cerības, ka ļaunais murgs būs uzvarēts, ir lielas. Arsēnijs braucienu uz Vāciju uztverot kā ceļojumu. Ja citi bērni došoties uz Turciju vai Ēģipti, viņš dodas uz Vāciju – tas nekas, ka uz slimnīcu, vienalga tas būšot ceļojums...
Visgrūtāk esot lielajam brālim, Arsēnijs un Aleksandrs ir kā dvīņu brāļi, jo viņiem ir tikai gadu starpība. Viņi viens bez otra ļoti ilgojas. Aleksandrs izrāda savu protestu pret likteņa netaisnību kā vien māk savos septiņos gados. Arsēnijs brīžos, kad viņam ir pavisam slikti, sauc brāli....
Ar mammu runājam, ka Arsēnijam (un, patiesībā, visiem šiem bērniem, kas slimo ar smagajām slimībām) ir citāda dzīves uztvere, ka viņi ir savādāki, pieaugušāki. Runā, spriež, domā kā pieaudzis, jau daudz pieredzējis cilvēks.

Mamma saka, ka palīdzību nav lūgusi līdz pēdējam, jo citiem ejot vēl grūtāk. Paēduši esot, medicīnas izdevumus daļēji sedz valsts, tātad - jācīnās pašai. Taču šobrīd viņas spēku vien ir par maz. Ģimenē ir divi puikas, mammai palīdz tikai vecmāmiņa. Aleksandram septembrī jāuzsāk skolas gaitas, kas vēl rada papildus slodzi - gan psiholoģisko, gan finansiālo.
Arsēnijam kopā ar mammu Berlīnē būs jāpavada krietns laiks. Šobrīd viņi vēl gaida transplantāciju, notiek dažādas pārbaudes, analīzes. Pēc transplantācijas ir atveseļošanās un donora „pieņemšanas” posms, kas, jācer, būs pozitīvs. Un tad vēl pati atlabšana. Mammai ir nelieli iekrājumi, tomēr, lai izdzīvotu Vācijā, tie nav pietiekami. Valsts apmaksā medicīniskos izdevumus un Arsēnija uzturēšanos slimnīcā, taču pēc 2 mēnešiem viņus izrakstīs uz speciālo dzīvokli, kur dzīvošanas izmaksas būs jāsedz pašiem.

Palīdzēsim Arsēnijam un viņa brālītim būt atkal kopā!

MILZĪGS PALDIES ARSĒNIJA EŅĢEĻIEM:

Anonīms ziedotājs - LVL 30,- (06.07.12.)
Vladislavs Rogovs - LVL 15,- (11.07.12.)
Kristīna Piko - LVL 5,- (12.07.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 15,- (16.07.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 20,- (23.07.12.)
Staņislavs Zavadskis - LVL 5,- (02.08.12.)
Ivars Siliņš - LVL 50,- (07.08.12.)
Aigars Rozentāls - LVL 10,- (23.08.12.)
Anonīms ziedotājs - EUR 500,- (27.08.12.)

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB