sestdiena, 2012. gada 16. jūnijs

Ciemojamies Iļģuciema cietumā

FOTOZIEDOJUMS: Andrejs Terentjevs
Kopā ar skaistuļiem – baltajiem Pireneju kalnu suņiem, ciemojāmies pie bērniem, kuri ne tikai šādu īpašu dzīvnieku, bet arī suni kā tādu redzēja pirmo reizi, pie bērniem, kas aug nebrīvē, kopā ar mammām dzīvojot Iļģuciema sieviešu cietuma mātes un bērna nodaļā. 

Šie suņi īpaši paredzēti suņu terapijai jeb kanisterapijai, kas ārstē un palīdz veseļoties slimiem bērniņiem un ne tikai. Suņi veic terapiju, kas palīdz atgūt līdzsvaru, atbrīvot saspringušos muskulīšus, atbrīvoties no domām, stresa.

Paši suņu saimnieki Viktors un Jeļena Mucenieki par saviem mīluļiem saka: „Glāsts, skatiens vai pat vienkārši klātbūtne var būt dziedējošāka par tablešu kalniem – tas jau sen vairs nav tikai tautas dziednieku padoms, bet arī zinātniska atziņa. Pagājušā gadsimta vidū sākās pirmie pētniecības darbi, skaidrojot, kādu iespaidu uz dažādām slimībām atstāj dzīvnieku klātbūtne. Rezultāti pārsteidz – izrādās, ka daktera talants piemīt gan papagaiļiem, gan delfīniem, gan zirgiem, bet jo īpaši – suņiem.” Bērni un viņu mammas pavadīja vairākas stundas mīļojot, glaudot un runājoties ar šiem skaistuļiem. Nākotnē plānojam paplašināt sadarbību, kopīgi veidojot nodarbības mūsu bērniem ar veselības problēmām. Ja vēlies atbalstīt šo aktivitāti, palīdzi mums!

Liels paldies suņu saimniekam Viktoram un viņa biedrībai „Maigais suns” par šo iespēju!
Vairāk informācijas par suņiem un kanisterapiju: http://great-pyrenees.lv/LV/

0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB