sestdiena, 2012. gada 16. jūnijs

Valteru ģimene

FOTOZIEDOJUMS: Ēriks Meinarts


Nakts uz 19.jūniju carnikaviešu ģimenei izvērtās par īstu murgu, no kura vēl šobrīd mamma Aija nespēj attapties un runāt bez asarām acīs. Uguns nelaimi izraisījis elektrības īssavienojums, un stundas laikā māja bijusi pilnībā izdegusi. Ģimene palikusi uz ielas, pidžamās un basām kājām.

Ieejot mājas pagalmā, pretī skrien rudais runcis – Garfilds. Aija steidzas tam pretim, samīļojot, ar asarām acīs stāstot, ka Garfilds neesot piedabūjams atstāt mājas, arī ugunsgrēka naktī tas riņķojis ap māju un žēli ņaudējis.

Ģimenē aug piecgadīgā Harlija, kura pirmās dienas pēc ugunsnelaimes neesot varējusi vairāk pastāstīt kā vien pāris teikumus: „Mums nekā nav. Viss sadega...”

Esot pie mājas, Aijai nāk prātā dažādas atmiņas - sāpīgākais esot bojā gājušais rožu dārzs, kas iekopts par godu meitiņai un uz katriem īpašiem gadījumiem vai svētkiem ticis papildināts ar jaunu smaržojošo ziedu. Mūsu tikšanās laikā tētis vēl atrodas slimnīcā (nelieli apdegumi, saindēšanās ar tvana gāzi, šoks), taču nopietnas veselības problēmas viņam nedraud. Visgrūtāk ģimenei ir psiholoģiski – saprast, kas ir noticis un domāt, kā dzīvot tālāk.

Aija un Andris ir viņu draugu pulciņa dvēseles. Aija atceras, kādas viesības un ballītes tik nav rīkotas pie viņiem. Abi arī aktīvi darbojas vietējā teātra studijā „Nagla”. Aija ar skumjām acīs nosaka, ka bijusi vesela kolekcija ar tērpiem teātrim, kurus kolekcionējusi jau no pusaudža vecuma. Norādot vien uz vienu punktotu drēbes gabaliņu, kas plivinās aiz nodegušā dēļa gala: „Tas ir viss, kas palicis pāri...” Šobrīd vietējais sociālais dienests ir piešķīris sociālo dzīvoklīti, meitenīte dzīvojas pie vecmāmiņas. Mamma gan saka, ka dzīvoklītī ilgi neuzturēsies, meklēs iespēju izīrēt dzīvokli turpat Carnikavā. Ģimene saka paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem - draugiem, radiem, kaimiņiem, kolēģiem, kuri palīdzējuši sarūpēt pirmās nepieciešamās lietas, lai varētu dzīvot tālāk.

Šobrīd nepieciešamākie ir līdzekļi, lai izdegušo māju pilnībā nojauktu, izvestu gruvešus un uzceltu to no jauna.

Andrim ir aizraušanās – fotografēšana, arī fotoaparāts ir sadedzis. Aija prāto, ka varbūt ir kāds atsaucīgs fotogrāfs, kurš varētu atdāvināt ģimenei sev vairs nederīgo fotoaparātu, kā arī draudzība ar kādu fotogrāfu viņam atvieglotu „ārstēšanās kursu”.

Harlijai vajadzētu gultu, jo piešķirtajā dzīvoklītī gultas nav. Noderētu tējkanna. Pārējās saimniecībai nepieciešamās lietas pagaidām esot.

Ģimene ir uzņēmīga, apņēmības un cerību pilna, zinot, ka māja atkal būs!

Mēs varam palīdzēt!

MILZĪGS PALDIES VALTERU ĢIMENES EŅĢEĻIEM:


Inta Helmane - LVL 10,- (23.06.12.)
Viesturs Izaks - LVL 10,- (24.06.12.)
Andris Bružs - LVL 21,- (24.06.12.)
Agnese Pagaste - LVL 3,- (25.06.12.)
Sandra Jaunsleine - LVL 100,- (25.06.12.)
Ilze Balkina - LVL 10,- (25.06.12.)
Anonīms ziedotājs - LVL 10,- (25.06.12.)
GEOL-ITA - LVL 6,- (25.06.12.)
Ivars Ozoliņš (Umurga) - LVL 30,- (10.07.12.)
Ivars Siliņš - LVL 50,- (07.08.12.)
Anonīms ziedotājs - EUR 500,- (27.08.12.)

11.07.2012.
Apmaksāts rēķins mājas demontāžas darbiem par summu 96,80 LVL.


0 comments:

Ja Tev ir kādi jautājumi, ierosinājumi, tad raksti tos šeit.!

Ierakstīt komentāru

 
atbalstiitaaji
Atbalstītājs - Aldis Gobzems Latvijas Energoceltnieks Atbalstītājs - BTA Apdrošinātāji Atbalstītājs - Jānis Straupe Atbalstītājs - Office Day Atbalstītājs - SONORA Atbalstītājs - ENERGOKOMPLEKSS Atbalstītājs - SIA LCB